Ana Sayfa ESENLER Esenler’de bir ilkokulda ”Trajikomik Taciz” İddiası

Esenler’de bir ilkokulda ”Trajikomik Taciz” İddiası

Okunma Sayısı 305
0

Geçtiğimiz salı günü Esenler Hasip Dinçsoy İlkokulunda yaşandığı iddia edilen trajikomik olay şaşkınlık yarattı

HABER: SUAT TÜRKOĞLU

İddiaya göre 7 yaşındaki ilkokul öğrencisi M.G.E okul koridorlarında arkadaşları ile oynarken önlerinden geçen 1-O sınıfı öğretmeni A.Ç isimli erkek öğretmene arkasından el hareketinde bulundu ve kaçtı.

Bunun üzerine öğretmen 7 yaşındaki 2. sınıf öğrencisi M.G.E’yi sınıfta bulunan 47 öğrencinin gözü önünde yerden yere savurdu.

Öğrencinin velisi  E.E’nin ”Son Dakika Esenler Haber’‘ gazetemize yaptığı açıklamada ”Oğlum arkadaşları ile okul koridorlarında oynarken önlerinden geçen öğretmenin arkasından cüzdanının olduğu bölgeye vurup kaçıyor. Bunun üzerine erkek öğretmen  A.Ç çocuğumu 47 öğrencinin olduğu sınıfında hepsinin gözünün önünde yerden yere vuruyor.

Sınıftaki çocukların anlattıklarına göre kafası ve beli sert şekilde masaya aynı zamanda yere vurmuş bunu bir kaç kez tekrarlamış.

Sınıfta bulunan çocuklar bize konuyu anlatırken inanılmaz şekilde korktukları gözlerinden net şekilde belli oluyordu.

Çocuğum M.G.E’ye bu olayı sorduğumda bana korktuğu için ilk gün anlatamadı. Dört gün sonra anlatabildi. Ben oğlumu olayın ertesi günü Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürerek darp raporu aldım.

Çocuğum yaşadığı travmadan dolayı okula gitmek istemiyor. Çünkü psikolojisi bozuldu. Çok korkuyor.

Okul müdürü çocuğunuz öğretmenimizi parmaklarıyla taciz etti diyerek doğruyu söylemiyor.

OKUL MÜDÜRÜ’NDEN VE ÖĞRETMENDEN ŞİKAYETÇİYİM

Aynı zamanda okul müdürü N.Y ve öğretmen A.Ç hakkında suç duyurusunda bulundum. Okul Müdürü hakkında şikayetçi olma nedenim diğer velilere karşı beni ve oğlumu hedef göstererek kışkırtmasıdır.

Daha önce okul müdürü hakkında bir çok şikayet olduğunu fakat yapılan şikayetlerin nedense çok dikkate alınmadığını öğrendim. Veliler arasında sürekli okul müdürü N.Y’nin arkasında birilerinin olduğunu ve şikayetlerin bu yüzden sonuçsuz kaldığını duydum.

Biz veliler olarak çocuklarımızın okulda yaşadığı sorun ve şikayetleri çözebilecek tüm yerlere ulaştırmaya çalışıyoruz umarım yaşadığımız bu mağduriyet son olur”

CEVAP VER

Lütfen yorum yazınız
Lütfen adınızı giriniz